Yerinden Oynamayan Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz bir ten makyajın olsun istemez misin? Yerinden Oynamayan Gece Makyajı Nasıl Yapılır? sorusunun yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz. Gece makyajı her zaman gündüz makyajına göre biraz daha yoğun ve iddialı olduğu için bozulmaya yatkındır. Tüm gün boyunca makyajları bozulmayan o kadınlara sen de imrenmiyor musun? Bütün gece kusursuz bir cilde sahip olmak neredeyse imkansız gibi görünüyor biliyorum. Aslında doğru makyaj tekniği ve cildinize uygun makyaj ürünleri ile son derece kolay.

Hiçbir kadın makyajının kısa süre sonra ortadan kaybolmasını istemez. Hele ki özel günler de hiç istemez. Gece makyajların da çoğunlukla koyu dudak veya yoğun göz makyajları tercih edilir. Her iki durumda da cildin kusursuz olması önemlidir. Tam da bu zamanlarda yapabileceğin, kalıcı bir ten makyajı için önerileri okumak ister misin?

1-Cildi Hazırla ve Cilde Baz Oluştur!

Yerinden Oynamayan Gece Makyajı Nasıl Yapılır? sorusunun yanıtının en önemli ve atlanmaması gereken adımımız cildi nemlendirmektir. Kusursuz ten makyajın için ilk adımı atmalısın.

Ve artık cildin için kusursuz bir baz oluşturabiliriz. Makyaj bazı, öncelikle ciltle makyaj arasında bir katman görevi görmektedir ve gözenek görünümünü küçültüyor. Kuru ve yağlı ciltlere direkt olarak fondöten uyguladığında pul pul dökülme veya gün içerisinde yağlanma problemi yaşıyorsunuzdur. Makyaj bazı bu aşamada devreye giriyor. Cildinizi makyaja iyi hazırladığınızda fondötenin cildinde çok daha sağlıklı görünecek, uzun süre kalıcı ve kusursuz duracaktır.

2-Fondötenini Doğru Seç!

Gece makyajı için fondöten de kalıcı bir fondöten tercih etmemiz önemli. Her yazımda belirttiğim gibi fondötenin rengini iyi seçmelisiniz ve cilt tipinize uygun seçmelisiniz. Eğer fondöteniniz pudralı değil ise fondöten sürdükten sonra pudralarsanız eğer kalıcılığı açısından daha etkili olur.

3-Göz Makyajı

Gece makyajının en eğlenceli kısmı kesinlikle göz makyajı(iç backlink) oluyor. Far bazları sayesinde göz kapağındaki renk eşitsizliğini düzenleyebilir ve farının gece boyunca yerinden kıpırdamamasını sağlar. Büyülü göz makyajının olmazsa olmazı ise hacimli kirpiklerdir.

4-Işıltı ve Renkli Yanaklar

Işıltılı ve renkli yanaklar, gece makyajımızın olmazsa olmazlarındandır. Ten makyajın sadece fondöten ve kapatacının yeterli olduğunu düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Cildi aydınlatıp renklendirerek boyutlandırmalıdır. Aydınlatıcıyı göz pınarlarına da dokundurarak göz makyajına ışıltı katabilirsin. Gece makyajında aydınlatıcı kullanmaktan çekinme. Gecenin yıldızı sen ol!

5-Peki Dudaklar Ne Renk Olmalı?

Gece makyajlarında iddialı makyajları seviyoruz. Eğer göz makyajın hafif ise makyajını çekici hale getirmek için koyu ve iddialı rujları mutlaka kullanmalısın.

6-Makyajı Sabitle

Kalıcı gece makyajını maksimuma taşımak için makyaj sabitleyici spreyleri tercih edebilirsin. Gecenin ortalarında uçup,bozulan bir makyaj yerine; saatlerce kalıcı, erimeyen,dökülmeyen ten makyajına(iç backlink) merhaba diyebilirsin!

Burada anlattığım adımları atlamadan uygulamanı öneriyorum.

Yazı oluşturuldu 8

Yerinden Oynamayan Gece Makyajı Nasıl Yapılır?” üzerine 5 görüş

  1. Merhaba yazınız çok açıklayıcı ve faydalı oldu teşekkürler. Bir daha ki sefere yaz makyajı yaparken nelere dikkat edilmeli onlara da değinirseniz sevinirim.

  2. Merhaba ben çok terleyen bir insanım makyaj yaptıktan bir süre sonra makyajım akmaya başlıyor. Önce makyaj bazı yaparsam akmayı engelleyebilir miyim? Teşekkürler.

    1. Merhabalar öncelikle bu yazınız benim için çok yararlı oldu özellikle makyaja yeni başladığım için çok şey bilmiyorum ama yazıların sayenizde geliştiriceğime inanıyorum 💙

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön