Olağanüstü Maskara Sırları Nelerdir?

Olağanüstü Maskara Sırları Nelerdir? Hangi maskarayı kullanmalıyım? Fırçasına göre maskara nasıl seçilir? Maskarayı nasıl sürmeliyiz? sorularını merak ediyorsan öğrenmek için makalenin devamına bekleniyorsun.

Senin için doğru maskara seçimi için maskaranın fırçasına bakarak almalısın. Her maskara fırça özellikleri farklıdır. Her maskara fırçası senin kirpiklerine uyacak diye bir kural yoktur. Kirpik yapına uygun maskarayı bulmak için deneye yanıla bulabilirsin.

Maskara Nedir, Nasıl Sürülür?

Rimel diğer ismiyle maskara kirpiklerinizi olduğundan daha uzun, daha kıvrık veya her iki şekilde de göstermek için tasarlanmış bir fırça tarafından sürülen kozmetik ürünüdür.

Maskara Bazı Nedir?

Maskara bazı; Maskara uygulamadan önce kirpiklerine uyguladığın veya maskara bazı, üzerine maskara uyguladıktan sonra kirpiklerinin çok daha hacimli, çok daha uzun ve dolgun görünmesini sağlayacak.

Maskara Çeşitleri

1-Silikon Fırçalar

Olağanüstü Maskara Sırları Nelerdir? sorusunun yanıtı için maskara çeşitleri oldukça önemlidir. Silikon Fırçalar en kısa kirpikleri bile belirginleştirir, yelpaze etkisi yaratır. Tüm kirpikleri kökten kavrarlar.

2-İnce ve Tarak Fırçalı Maskaralar

Kirpiklerin eşit değilse ve bir türlü kıvrılmıyorsa bu maskaraya ihtiyacın var. Kıl maskara fırçalar yerine silikon maskara fırçalar kirpiklerini daha iyi kavrar.

3-Esnek ve Silikon Fırçalı Maskaralar

Kirpiklerim kalkık ve kıvrık olsun aynı zamanda hacimli olsun istiyorsan, esnek gövdeli ve silikon maskarafırçalarını tercih edebilirsin.

4-Boğumlu ve Kıl Fırçalı Maskaralar

Boğumlu ve kıl fırçaya sahip maskaralar, orta boyda ki kirpiklere hacim kazandırmak için ideal!

5-Dolgun ve Kıl Fırçalı Maskaralar

Dolgun ve kalın maskara fırçası, kirpiklere takma kirpik etkisi verir. Kalın maskara fırçasını kirpiklerinin dibine oturt ve yukarı doğru döndürerek uygula. Bu şekilde uygularsan maskara kirpiklerinin arasına eşit bir şekilde girecek ve kirpiklerin çok daha dolgun görünecek.

6-Silikon ve Dikenli Fırçalı Maskaralar

Silikon, dikenli yapıya sahip maskara fırçaları kirpikleri kavramaya ve hacim katmaya yarıyor. Özellikle düz ve kısa kirpikliler çok sevecektir. Hangi maskara ne işe yarar? kafanızdaki soruları cevaplamaya çalıştım. Umarım sorularınız cevaplanmıştır.

Maskara Uygularken Yapılan Hatalar

– Maskara Fırçasına Hava Aldırtmak

Maskarayı kirpiklerine uygulamadan önce birçoğumuz birkaç kere pompalayıp ondan sonra uyguluyoruz. Bunu yapmak büyük bir hata! Bu hareketi yapmak maskaranın ömrünü kısaltıyor. Çünkü içine hava girmiş oluyor ve hemen kuruyor. Bu hareketi yapma maskaranın ömrü uzayacak. Dene ve gör!

– Üst Kirpikten Başlamak

Maskara uygulamaya her zaman alt kirpiklerden başlamalıyız. Eğer maskara uygulamaya üstten başlarsan, alt kirpiklerine geçtiğinde henüz kurumayan maskaran yukarı doğru baktığın için göz kapağına dağılır. Bu nedenle ilk önce alt kirpiklerinden başlamalısın.

– Birkaç Kat Uygulamak

Maskaranı uyguladıktan sonra diğer katı uygulamak için bir süre kurumasını beklemen gerekir.

– Maskaradan Sonra Kirpikleri Kıvırmak

Birçok kişi maskara uyguladıktan sonra kirpik kıvırıcı uyguluyor. Kirpik kıvırıcı mutlaka maskaradan önce uygulanmalı. Eğer maskaradan sonra uygularsan kirpiklerin birbirine yapışır ve kötü bir görünüm ortaya çıkar. Ayrıca kirpiklerin kırılır.

Son olarak maskaranın akmaması için waterproof maskaralar tercih edebilirsiniz. Birçok maskara markaları vardır. Kendinize en uygun olanı siz karar vereceksiniz.

Yazı oluşturuldu 8

Olağanüstü Maskara Sırları Nelerdir?” üzerine 5 görüş

  1. Beyaz tenli, mavi gözlüyüm. Yazın çoğunlukla mavi maskara kullanmak doğru mudur? Yazınız çok bilgilendirici olmuş. Teşekkürler.

  2. maskara sürerken çok kitpiklerim yapışıyor birbirine her maskaramda oluyor bu benmi yanlış sürüyorum bi türlü anlayamadim

  3. Yazınız her zaman ki gibi çok güzel ve açıklayıcı olmuş çok beğendim ama keşke kendi beğendiğiniz bir kaç maskara markasıda söyleseydiniz benim gibi yeni başlayanlar için çok güzel bir tavsiye olur 💚

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön