NATÜREL MAKYAJ NASIL YAPILMALI?

Natürel makyaj nasıl yapılmalı? “No Make-up Make-up” yani yokmuş gibi makyajın en doğal ve kolay ipuçlarını öğrenmeye ne dersin?

Doğal makyaj aslında uzun bir süredir hayatımızdadır. Makyajınızın günlük hayatta doğru renk tonlarında, doğal ve sade görünmesi çok önemli. Doğal makyaj için birden fazla makyaj yapma modelleri vardır. Bu modellerin arasında benim en sevdiğim, doğal makyaj modelleri oluyor. Doğal makyaj nasıl yapılmalı? Doğal makyajın en doğal ipuçlarını öğrenmeye hazır mısın?

Doğal Makyaj Teknikleri

1- Cilde Uyan Bir Fondöten

Natürel makyaj nasıl yapılmalı? diyorsan fondöten en önemli adımlardan biridir. Doğal makyaj yapar iken doğal makyaj markalarını seçmekte özen gösterin. Doğal ve “yokmuş gibi” makyaj görünümünü elde etmek için aslında o kadar da uğraşmaya gerek yok. Doğru ürünleri, doğru yerlere uyguladıktan sonra gayet kolay bir hale geliyor. Öncelikle cildinle uyum sağlayacak ve cilt tonuna uygun bir fondöten seçmelisin. Fondöteninin cilt yapınla uyum sağlaması da gerekiyor.

Adım 1: : Fondötenden önce cildine doğal makyaj bazı sürmelisin. Ondan sonra fondötende sıra! Doğru fondöten nasıl seçilir? Fondötenin rengini seçerken boyun bölgesinde test et. Eğer fondötenini boynuna uyguladığında renk farkı görünmüyorsa senin için doğru fondöteni buldun demektir. Doğal ten makyajı için mat bitişli fondötenler yerine ışıltılı fondötenler kullanmanı öneririm.

Adım 2: Fondöteni cildine ıslak makyaj süngeri ile tampon hareketlerle uygula.

2- Kusursuz Göz altı

En kritik noktalardan biri de göz altı morluklarını kapatmaktır. Göz altı morluklarından kurtularak yorgun görünümün önüne geçebiliriz. Hepimiz göz kamaştıran kusursuz göz altı kapatıcısı arayışındayızdır.

Adım 1: Göz altı kapatıcını, gözlerinin altına ters üçgen şeklinde uygula. Kapatıcıyı bolca sürmek yanlış bir harekettir. Doğal görünüm için nokta nokta uygulanması daha ince ve etkili bir sonuç olacaktır.

Adım 2: Kapatıcıyı dilersen parmaklarınla veya makyaj süngeri yardımı ile dağıtabilirsin.

3- Doğal Göz Makyajı

Doğal göz makyajı adımın da, doğal ve ışıltılı renkler seçerek canlı bir görünüm elde edebilirsin.

Adım 1: Doğal göz makyajı için farı öncelikle göz kapağının tam üzerine uygula ve parmaklarınla tampon hareketlerle dağıt. Far daha kalıcı olacaktır.

Adım2: Aynı farı fırça yardımı ile katlanma bölgesine daha yoğun bir şekilde uygulayın. Kaşlarına doğru çıkmasına izin verme.

4- Doğal Kirpikler

Doğal makyaj da en önemli adımlardan biridir. Bakıldığı zaman kirpiklerine kat kat maskara uygulanmış gibi değil de tam tersi doğal görünmesi gerekiyor. Kirpiklerini tanımalı ve ona göre doğru bir maskara seçmelisin. Kirpikleri doğal yolla kıvırma; kirpiklerini tara ve kirpiklerini kıvır. Farkı göreceksin!

Adım 1: Belki de çoğunuzun önem vermediği, atladığı bir adım kirpikleri kıvırmaktır. Maskara uygulamadan önce mutlaka kirpiklerini kıvırmalısın. Bu adım sayesinde doğal kıvrık ve hacimli kirpiklere sahip olacaksın.

Adım 2: Şimdi kirpiklere maskara uygulama zamanı. Maskaranı kirpik dibinden uçlara doğru zig zag hareketlerle uygulamalısın. Benim severek kullandığım hem hacim kazandıran hem de uzatan bir maskara önerim var.

5- En Doğal Allık

En doğal allık, kendinden kızarmış yanaklar doğal makyaj için olmazsa olmazlardan. Bu noktada doğal allığın nasıl sürüldüğü çok önem taşıyor. Allığı yüzüne fazla yaymadan, gülümsediğinde çıkan elmacık kemiklerin tam üstüne sürmelisin.

Adım 1: Allık sürmeden önce kendi cilt rengine uygun allığı bulmalısın. Doğal allık rengin cilt tonunla ve yapacağın doğal makyajınla uyum sağlamalı.

Adım 2: Allığı, hafif ve yuvarlak hareketlerle sürmeye özen gösteriyoruz.

6- Doğal Görünümlü Dudak Makyajı

Parlak dudak makyajları tekrar moda oldu. 90’ larda popüler olan ıslak görünümlü dudaklar geri döndü.

Adım 1: Ruju sürmeye dudaklarının orta kısmından başla ve kenarlara doğru devam et. Rujunun doğal görünmesi için en fazla iki kat uygulamalısın. Daha fazlası yapay bir görüntüye kaçıyor.

Adım 2: Doğal dolgun dudak makyajı için dudak ortasına daha açık renkli ruj veya aydınlatıcı sürebilirsin.

Artık doğal makyaj yapımını öğrendin, şimdi deneme sırası sende!

Yazı oluşturuldu 8

NATÜREL MAKYAJ NASIL YAPILMALI?” üzerine 5 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön