KUSURSUZ DÜĞÜN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Düğün gününde kusursuz düğün makyajı nasıl yapılır? sorusu hepimizin düşündüğü sorudur. Nasıl yapacağına karar vermediysen bu yazı tam da senlik! Düğün makyajı için tavsiyeler vereceğim ve düğün makyajında kaçınılması gerekenleri anlatacağım. Öyleyse başlıyoruz!

Düğün Makyajı İçin Öneriler

İlk olarak düğün düğününüzden önce makyaj provası yapmalısınız. Gelinliğiniz,saçınız,ayakkabınız ne kadar güzel olursa olsun, kusursuz makyaj son noktadır. Doğal gelin makyajı içinde birkaç tavsiyede bulanacağım.

1-Gelin Makyajı Öncesi Cilt Bakımı

Düğün makyajı nasıl yapılır? sorusunun en önemli adımlarından biridir. Kusursuz düğün makyajı için ilk adım cilt bakımı, temizlenmemiş bir cilde ne kadar makyaj yaparsanız yapın güzel durmayacaktır. Cildin ihtiyacına yönelik bakımlar yapılmalı ve derinlenmesine temizlenmelidir. Daha sonra makyaja hazır hale gelmektedir.

2-Fondöten Seçimi

Düğün makyajı için fondöten seçiminde iki kriteri göz önünde bulundurarak almamız gerekmektedir. Birincisi ten rengimize uygun renk. İkincisi ise cilt tipimize uygunluğudur. Bu iki kriteri göz önünde bulundurarak fondöteni seçtikten sonra makyajımızın nerdeyse yarısını tamamlamış oluyoruz. Çünkü düğün makyajında en önem verilen şey pürüzsüz ve harika bir cilt görüntüsü oluyor.

3-Kontür,Allık,Aydınlatıcı Seçimi

Yüzümüzde belirginleştirmesini veya arka plana itmek istediğimiz yerleri halletmekte! Kısaca yüz hatlarını şekillendiriyorsun. İster elmacık kemiklerini belirginleştir, ister burnunu küçült. Burada ne çok ürün ne az ürün kullanarak doğal görünümlü ama bir o kadar da belirginlik sağlayarak bir sonuç elde etmektir. Bronzer rengini seçerken içinde kızıllık olanlar yerine kahverengi tonlardaki ürünleri seçmelisin. Bronzer’ı kontür yaptığın bölgelere uygulayarak yüz hatlarını belirginleştirebilirsin. Allık ise yüzünüze sıcaklık katmak için kullanır. Gülümseyip elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz. Allık seçimi yapacağınız makyaja göre değişiklik gösterir. Düğün gününde parıl parıl parlamak kim istemez ki? O zaman aydınlatıcı işin içine giriyor. Belirgin olmasını istediğimiz yerlere abartılı bir şekilde olmadan aydınlatıcıyı sürün.

4-Göz Makyajı

Düğün için göz makyajı ifadenizi en iyi şekilde yansıtmanızı sağlacaktır. Gelinliğinizden saçınıza kadar tüm detayları göz önünde bulundurup ona uygun olan bir göz makyajı seçmelisiniz. Ayrıca o göz makyajının size yakışıp yakışmayacağını da birlikte çalışacağınız kişiden yardım almak faydalı olacaktır. Waterproff ürünler kullanmakta fayda vardır. Çünkü akma asla olmaması gerekiyor. Birçok göz makyajı var. Düğün makyajında en çok tercih edilen buğulu göz makyajı oluyor. Kullanmak istediğiniz ruja uygun bir göz makyajı seçmeyi ihmal etmeyin. Dudak yoğun ise gözleri hafif bırakmak gerekiyor. Gözler yoğun ise dudağı hafif bırakmak gerekiyor. İki tarafta yoğun olursa göz yoracaktır.

5-Canlı Dudaklar

Ruj kelimesinin kökeni Fransızcada “kırmızı” anlamına gelen “rouge” kelimesinden gelmektedir. Bu önemli bilgiden sonra gelin makyajı için rujun ne denli önemli olduğunu anlatalım. Hangi mevsimde evleniyorsan rujun rengi de ona göre değişmektedir. Yaz gelinleri dudaklarında canlı renkler kullanarak mevsimin sıcaklığına ayak uydurabilirler. Şeftali tonlarında ruj çok güzel makyajı tamamlar. Dudaklarını daha dolgun göstermek istiyorsan dudak ortana aydınlatıcı uygulayabilirsin.

Tüm gece makyajınızda bir bozulma yaşamamak için makyajınızı sabitlemeyi unutmayın!

Düğün Makyajında Yapılan Hatalar

Düğün makyajı nasıl yapılır? sorusunu cevapladık. Sıra geldi düğün makyajında en çok yapılan hataları belirlemeye! Sen de eğer gelin olmayı planlıyorsan, bu yazım çok işine yarayacak inanıyorum!

Gelin makyajı modelleri, gelin olacak kişilerin en çok araştırdığı ve en çok hata yaptığı konulardan birisi. Düğün fotoğraflarında kusursuz görünmek istiyorsan gelin makyajının harika olmalı. “Düğün makyajı nasıl yapılır?” tıklayıp burada kusursuz, profesyonel bir etkiyi nasıl elde edebileceğini açıklıyorum!

1-Daha Önce Denemediğin Tarzı Deneme

Kusursuz düğün makyajı nasıl yapılır? Özel olmalıdır. Günlük yaptığın makyajdan farklı olmalıdır. Gelinlerin en çok hata yaptığı nokta; düğün için geri sayım başladığında, her gelin gibi gelin makyajları örneklerini araştırırlar. Ama şunu unutuyorlar başka birisinde çok güzel dyran bir gelin makyajı sende de aynı şekilde durmayabilir. Düğün makyajı provası bu noktada çok büyük önem taşımaktadır. Düğün makyajını yaparken seni tamamen değiştirecek,iddialı makyaj taktiklerinden uzak durmalı, doğal güzelliğini ön plana çıkaracak makyaj önerilerini tercih etmelisin. Ayrıca böyle bir gece için güvendiğin ve profesyonel makyaj malzemelerinden yardım alman gerektiğini unutma!

2-Trendlere Ayak Uydurma

Hepimiz makyaj trendlerini severek takip ediyoruz. Ama konu gelin makyajı olunca trendleri bir kenara bırakıp doğru ve profesyonel bir görünüm peşine düşmeliyiz. Gelin makyajında, kendine en yakın gördüğün makyaj tekniklerini denemelisin. Kısaca sana yakıştığına emin olduğun makyaj ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsin.

3-Yanlış Fondöten Seçimi

Gelin makyajında yanlış fondöten seçiminden uzak durmalısın. Doğru fondöten seçimi oldukça önemlidir.Gelin makyajının hassas konularından birisi de doğru fondöteni seçmektir. Kalıcılığı yüksek, cilt tonuna ve cilt tipine en uygun fondöteni seçmelisin. SPF içeren fondötenler,flaşlı fotoğraflarda yüzünün olduğundan daha beyaz görünmesine neden olabilir.

4-Kontürü ve Allığı Fazla Kaçırmak

Sadece düğünlerde değil, günlük hayatta da en sık gördüğümüz makyaj hatalarından biridir. Çok fazla uygulanan allık ve kontür! Fazla uyguladığını fark etmek bazen evde ki aynada baktığımızda zor olabiliyor. Dışarı çıktığın zaman “Ben ne kadar çok sürmüşüm!” diyebiliyoruz. O yüzden doğru ışıkta makyaj yapmakta çok önemli. Hem allıkta hem de kontür uygulamasında doğal ama bir o kadar da etkili bir sonuç elde etmek istiyorsan, cilt tonunla uyumlu renkte toz ürünlerden alabilirsin.

5-Makyajını Sabitlememek

Makyajı sabitlemek için pudra ve makyaj sabitleme spreyi bulunmaktadır.Gelin makyajının gece boyu bozulmamasını istiyorsan makyaj sabitleyici kullanman şart! 

Yazı oluşturuldu 8

KUSURSUZ DÜĞÜN MAKYAJI NASIL YAPILIR?” üzerine 5 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön