Kabin Memurları İçin Pratik Makyaj

Kabin Memuru musun? O zaman bu yazı senin için çok faydalı olacaktır.

Kabin Memurları İçin Pratik Makyajın püf noktalarını merak ediyorsan bu makale tam senlik!

Bir kabin memuru makyajı ‘’suratınızda makyaj olduğunu belli edecek ama doğal da görünecek durumda’’ olmalı. Öncelikle bakımlı görünmek durumundasınız. Son derece pozitif, bakımlı, bilgili ve güler yüzlü olması gereken hostesler için makyaj yapma zorunluluğu mevcuttur.  Makyajınız ne boya küpüne düşmüş kadar ağır olmalı ne de görülmeyecek kadar hafif olmalı. Kendinize duyduğunuz saygıdan sonra üniformasını taşıdığınız şirkete duyduğunuz saygıdan, ölçülü bir makyajla çıkmalısınız yolcunuzun karşısına. Bir kabin memuru her an tebessüm etmek durumunda ise dudaklarınızda hoş bir ruj, gülen gözlerinizde az bir far, düzgün bir eyeliner olsa fena mı olur?

Makyaj malzemesi seçerken kendi zevkinize göre,cildinize, ten renginize göre seçeceksiniz. Fakat tavsiye etmek istediğim birkaç ürün var. Tavsiye sebebim ise tamamen kolaylık. Çünkü havacılık pratik olmayı gerektirir. Sebebi ise o muhteşem makyajları sabahın üçünde kalkmış ve dakikalar ile mücadele ederek yapmaya çalışırsınız.

Makyaj Adımları

1-Cildi Nemlendir

Uzun süre havada kaldığınız için cilt çok nemsiz kalıyor  ve makyajınızın saatlerce kalmasını istiyorsanız ‘’cildi nemlendirmek’’ en önemli adımlardan birisidir. Cilt tipinize uygun ürünler kullanmakta fayda vardır. Ayrıca uzun süreli nemli kalmasını sağlayacak nemlendiriciler kullanırsanız daha iyi olacaktır.

2-Cilde Baz Oluştur

Cildinizi makyaja iyi hazırlamanız için ve fondötenin cildinde çok daha sağlıklı görünecek, uzun süre kalıcı ve kusursuz duracaktır.

Cildiniz kuru ise benim önerim bu bazdır. Cildiniz yağlı ise benim önerim bu bazdır. Bazı sürün daha sonra highlighter ile sağlıklı görünüm sağlayın.

3-Cildin İlk Renklendirmesini Yap

Fondötenini seçerken cilt tipine ve cilt rengine uygun seçmelisin. Ayrıca da kalıcı olması gerekmektedir. Makyaj doğal olacağı için mat bitişli fondötenler yerine ışıltılı fondötenler kullanmanı öneririm. Eğer fondöteniniz pudralı değil ise fondöten sürdükten sonra pudralar iseniz eğer kalıcılığı açısından daha etkili olur.Fondötenler hakkında detaylı olarak bu yazımdan ulaşabilirsiniz.

Cildiniz kuru ise benim önerim bu fondötendir. Cildiniz yağlı ise benim önerim bu fondötendir.

Concealer herkesin kullanımı farklıdır. Göz altı morluklarınız yok ise sadece aydınlık görünüm amaçlı kullananlardan iseniz benim önerim bu concealerdır.

Göz altı morluklarınız var ise göz altı morluklarım kapansın diyor iseniz benim önerim bu concealerdır.

Pudra ise isteğe bağlıdır. Kullanır isen cilt makyajının kalıcılığını arttırmış olursun. Cildin yağlı ise yağlanan yerlerine uygulama yapar isen parlamayı engellemiş olursun.

4-Göz Makyajı

Far mutlaka kullanılmalıdır. Doğal,ışıltılı ve pastel renkler seçerek canlı bir görünüm elde edebilirsin. Krem farlar tercih ederseniz daha pratik ve daha kalıcı olacaktır. Krem farları el ile tampon hareketler ile uygularsanız daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Maybelline’nin krem farları gayet başarılı onlara bakabilirsiniz. Aydınlatıcıyı göz pınarlarına da dokundurarak göz makyajına ışıltı katabilirsin. Göz makyajını detaylı olarak bu yazımdan ulaşabilirsiniz.

Rimelinizi ise kendi kirpik yapınıza göre ve waterproof seçer iseniz daha iyi olacaktır. Waterproof rimel önermemde ki neden ise uzun süre rimel duracağı için akma olmaması için öneriyorum.

5-Canlı Görünüm

Allık, makyajınızda mutlaka olmalıdır. Işıltılı ve renkli yanaklar, her zaman canlı görünüm sağlayacaktır. Allık rengini makyajın tonuna göre seçersen daha iyi bir bütünlük olur. Kontür,bronzer seviyor isen abartmadan sürmelisin. Highlighter ve allık sağlıklı görünüm için güzel bir adımdır.

6-Dudaklar Her Zaman Renkli Olmalı

Ruj, mutlaka kullanılmalıdır.Makyaja uygunluk sağlayacak bir renk seçmelisiniz. Pastel tonları genellikle tercih etmelisiniz. Çünkü hem güzel duruyor hem de her makyaja uyum sağlıyor. Rujunuzu yanınızda taşıyın. Çıktığı zaman tazelersiniz.

7-Makyajı Sabitle

Makyajı sabitlemek sana kalmış. Ama yerinde olsam sabitlerdim. Çünkü sabitler isen makyajın daha kalıcı ve uzun süreli olur.

Şimdi hazır isen uçabilirsin! İyi uçuşlar 🙂

Yazı oluşturuldu 8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön