Göz Makyajının Kusursuz Olmasını İster Misin?

Göz Makyajının Kusursuz Olmasını İster Misin? Göz makyajı teknikleri nedir? Göz makyajı nasıl yapılır? Göz makyajı aşamaları nedir? Göz makyajı adım adım sizlere anlatacağım.

Kalıcı göz makyajı çok önemlidir. Hele ki yaz aylarında akan, kısa sürede bozulan göz makyajları hepimizin sorunudur. Bu sorunların oluşmaması için göz makyajı bazı kullanılmalıdır.

Göz Makyaj Bazı Nedir?

Göz makyaj bazı, göz makyajına başlamadan önce uygulanan makyaj ürünüdür. Genellikle renksiz veya ten rengindedir. Gözüne sürdüğün makyaj ürünlerinin daha kalıcı olmasına, renklerin daha yoğun görünmesine yardımcı olur.

Göz Makyajı Bazı Ne İşe Yarar?

Göz makyaj bazının görevleri arasında ve en sevdiğim özelliği gün boyu kalıcı göz makyajı! Göz makyaj bazının diğer görevi ise göz farının rengini daha çok ortaya çıkarmasıdır. Sıcak havalarda farın göz kapağında parça parça görünmesini engellemek için de far bazı kullanmalısın.

1-Far Sürme Aşamaları

Hangi farı nasıl uygulacağın konusunda ki soru işaretlerini ortadan kaldıracak far sürme teknikleri!

2-Toz Göz Farı Uygulamadan Önce Mutlaka Faz Bazı Uygulamalısın!

Göz makyajının gün boyunca kalıcı olmasını istiyorsan toz göz farları uygulamadan önce göz kapaklarını makyaj için hazırlaman şart. Bunun için far bazı şart.

3-Renklerin homojen durması için iyice karıştır!

Toz göz farı uygulamasında kullanılan farın iyice karıştırılması ve renklerin homojen bir şekilde birbirine karışmaları çok önemlidir. Böylelikle göz makyajınız daha etkili ve güzel durur.

Göz Makyajı Modelleri

Göz makyajı modelleri ve yapılışları neler olduğunu bu yazımda bulabilirsiniz. Göz makyajı, makyajda oldukça önemlidir. Göz makyajı modellerinin neler olduğunu ve yapılışlarını öğrenmeye ne dersin? Bu yazımda sana vereceğim makyaj tüyolarıyla her türlü göz makyajı modelini öğrenecek ve kolayca uygulayabileceksin.

1-Günlük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Adım adım günlük göz makyajını anlatmaya başlıyorum. Günlük göz makyajımızı hem belirgin hem de pratik olsun isteriz. İster birden fazla far kullan, istersen de tek renk ile işi bitir. Bunun için ihtiyacın olan toprak tonları içeren bir far paleti ve bir far fırçası. O günkü kıyafetlerine uyumlu bir toprak tonu seç ve göz kapaklarına ve katlanma bölgesine uygula ve güzelce dağıt. Seçtiğin far ışıltılı olursa daha canlı bir etki elde edersin. Gölgeli bir göz makyajı elde etmek istersen,göz kapağına uyguladığın farın birkaç ton koyusunu kirpik diplerine ve gözlerinin dış köşelerine de uygulayabilirsin.

2-Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı modelleri arasında insanın gözünü en çok korkutan ama birkaç pratikten sonra yapması kolay olanlardan biridir. Dumanlı göz makyajı için malzemeler; birbirine yakın tonlar barındıran bir far paleti ve far karıştırma fırçan olsa yeterli. Toprak tonlarını doğru bir şekilde bir arada kullanarak gözlerine derinlik katabilirsin. Tek dikkat etmen gereken nokta, farları birbiriyle iyi bir şekilde karıştırmak.

3-Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Göz makyajı modelini seçerken, göz rengine dikkat ederek far seçimleri yapman gerekiyor. Göz makyajında kullanılan renkler sayesinde göz rengini çok daha belirgin gösterebilirsin. Kahverengi göz rengine göre makyaj kahvetonlarında göz makyajı ile göz renginin daha açık görünmesini sağlayabilir. Yeşil göz rengine uygun makyaj kahve tonlarında göz makyajı ile çok daha çekici bir sonuç elde edebilirsin.

4-Gece Göz Makyajı Yapımı

Gece göz makyajı modelleri, dikkat çekici dokunuşlara sahipler. Gölgeli doğalgöz makyajı ve mat-ışıltılı farların karışımıyla gece makyajı elde edebilirsin. Dumanlı  göz makyajı etkisini biraz daha arttırarak ve daha koyu renklerle gözlerinin dış köşelerini belirginleştirebilirsin. Göz pınarlarına ışıltı eklemeyi unutma. Alt kirpik dibine de koyu tonda bir far geçerek, göz makyajını kusursuz bir gece göz makyajı yapabilirsin.

5-Eyeliner Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda far ile yapılan eyeliner makyajı oldukça yaygındır. Peki far ile eyeliner nasıl çekilir? sorunuzu duyar gibiyim. Bu makyaj için likit veya jel eyelinera ihtiyaç yoktur. Koyu mat tonda bir far ile eyeliner makyajını kolayca yapabilirsin. Kesik uçlu bir far fırçası edinmen yeterli olacaktır. Far ile yapılan eyeliner hata göstermez.

Yazı oluşturuldu 8

Göz Makyajının Kusursuz Olmasını İster Misin?” üzerine 4 görüş

  1. Çok açıklayıcı bilgiler,teşekkürler. Yalnız sizden ricam renkli gözler hakkında biraz daha detaya girmeniz. Örneğin; ben mavi gözlüyüm hangi renkler bana daha çok yakışır, yazın hangi renkler,kışın hangi renkleri kullanmalıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön