Eyeliner Konusunda Bilmen Gereken Her şey!

Eyeliner konusunda bilmen gereken her şey yazımızı okursan eğer aklında soru işareti kalmayacak. Eyeliner bir çoğumuzun göz makyajında vazgeçilmezlerden. Eyeliner hem günlük hem de gece için tercih ediliyor. Tarzına göre doğru eyelinerı nasıl seçebileceğini adım adım anlatıyorum.

Eyeliner’ın birçok çeşidi var. Hangi eyeliner çeşidi daha iyi? Hangi eyeliner daha kolay sürülür? Bu soruların cevabını yazımda bulabilirsiniz. İster klasik, ister dolgun ve kuyruklu, istersen renkli istersende grafik eyeliner olsun. Göz şekline göre hepsi değişiklik göstermektedir. Stilin ve göz şekline uygun doğru ürün bulmayı ve doğru şekilde uygulamayı öğrenmemiz gerek. Eyeliner çekme konusunda uzmanlaşabilmen için bilmen gerekn her şeyi, A’dan Z’ye anlatacağım.

Eyeliner Çeşitleri

1- Kalem Eyeliner Nasıl Çekilir?

Klasik siyah göz kalemleri,kirpiklerin iç kısımlarına çekmek için çok iyidir. Hala jel ve likit eyelinerlarla eyeliner çekemeceğini düşünenler için idealdir.

2- Keçe Uçlu Eyeliner Nasıl Sürülür?

Keçe uçlu eyelinerlar, makyajına sanatsal dokunuşlar katmak ve değişik göz makyajları yapmak için idealdir.

3- Likit Eyeliner Nasıl Sürülür?

Keskin-siyah çizgi isteyenler için en doğru tercih likit eyelinerlardır. Kusursuz, kuyruklu bir eyeliner çekebilmek için ideal seçimdir. Harika sonuçlar elde etmeni sağlar.

4- Jel Eyeliner Nasıl Sürülür?

Jel eyelinerlar, makyaj sanatçılarının favorilerindendir. Fırçayı ürünün içine batırıp, dilediğin gibi uygulayabilirsin. Ancak, beceri, sabır ve titremeten ellere ihtiyacın olacak.

5- Renkli Eyeliner Nasıl Sürülür?

Renkli eyelinerlar, klasik göz makyajına farklı bir yorum ve hava kazandırmak için idealdir. Dilediğin her rengi kullanarak farklı ve modaya uygun bir göz makyajı elde edebilirsin.

Göz Şekline Göre Eyelinerı Nasıl Seçersin?

Göz şekline göre eyeliner nasıl sürülür?, Göz şekline göre eyeliner sürme teknikleri? Bu soruların cevabını yazımda bulabilirsiniz.

1- Klasik Eyeliner Makyajı

Klasik eyeliner makyajı hem günlük hem de gece makyajları için en sık başvurulan görünümlerdendir. Eyeliner konusunda ister usta ol istersen de yeni başlamış ol,seçeceğin doğru eyeliner ile kusursuz bir görünüm elde edebilirsin.

2- İnce Eyeliner

İnce eyeliner nasıl çekilir? Birçok ince eyeliner çekme teknikleri vardır. Merak edilenleri toparladım ve size anlattım.

-İnce eyeliner uygulaması için eyeliner ile önce gözün bitiş yerini işaretleyin.

-Kuyruklu bir eyeliner istiyorsanız,kuyruğun bitmesini istediğiniz yeri de işaretleyin ve sonra bu 2 noktayı birleştirin. Sonra bitişten göz pınarına kadar çizgiyi tek hamlede hızlı çekin.

3- Kuyruklu Eyeliner

Kuyruklu eyeliner mı kuyruksuz mu? Hangisi senin tercihin?Bizim tercihimiz kuyruklu eyeliner.Gel sana kuyruklu eyeliner sürme tekniklerini anlatalım.

Kuyruklu Eyeliner nasıl çekilir?

-Kusursuz kuyruklu bir eyeliner çekmek istiyorsan öncelikle gözünü hafifçe germelisin. Ardından gözün dış kısmına, alt kirpik hizasında bir çizgi çekmelisin.

-Çizginin ucundan gözünün iç kısmına doğru bir çizgi daha çekmeli ve üçgen oluşturmalısın. Oluşturduğun üçgenin içini taşırmadan doldurmalısın.

-Göz pınarından çizdiğin üçgene doğru eyeliner’ı ince bir şekilde çekmelisin ve üçgen ile birleştirmelisin.

4- Grafik Eyeliner

Grafik eyeliner makyajları son zamanlarda oldukça popüler. Gece ve parti makyajlarında grafik eyeliner görünümü tercih edilmektedir. Eyeliner konusunda bilmen gereken her şey anlattım. Uygulamak sana kalmış, hünerlerini göster 🙂

Yazı oluşturuldu 8

Eyeliner Konusunda Bilmen Gereken Her şey!” üzerine 3 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön